Backridgeback_shop.fur.html

Ridgeback shop - Knihy - Books

Rhodeský ridgeback

autor: Claudia Korner

väzba: brožovaná

rok vydania 2016

128 str.                                                                          

7,80 €  BARF Otázky a odpovědi

(K.Novosádová)

väzba: pevná

200 strán, cena 9,50 €


V novej knihe o barfovaniu odpovedá Kateřina Novosádová na dotazy, ktoré jej dávajú účastníci jej seminárov o kŕmení prirodzenou stravou. Nájdete tu informácie o nových poznatkoch a trendoch, ale aj užitočné tipy a triky, ako barfovať zdravo, efektívne a hlavne k prospechu a potešeniu vašich chlpatých strávníkov.


Rhodeský Ridgeback

autor: Ann Chamberlainová)

väzba: pevná

158 str.                                                                          

13,60 €        vypredané - dopredaj - posledné zánovné  kusyRhodeský ridgeback

autor: Stig Carlson

väzba: pevná

96 str.                                                                          

5,60 €        vypredané - dopredaj -  posledné zánovné kusy

Krmení psa přirozenou stravou

Kateřina Novosádová

väzba: pevná

232 str.

10,50 €     

Táto kniha je prvou pôvodnou českou publikáciou, ktorá sa zaoberá kŕmením psov čerstvou potravou. Kateřina Novosádová, chovateľka rodézskych ridgebackov (chov. stanica MANWË), mala pri písaní tejto knihy na zreteli práve potreby a podmienky českých a slovenských chovateľov. V knihe nájdete rady, ako svojho psa správne kŕmit počas celého života – od šteňaťa cez mladého psa až do dospelosti a seniorského veku. Osobitú pozornosť venovala brezosti sučiek a odchovu štěniat, ktorý je tu popísaný deň za dňom, a tiež rôznym chorobám a vhodným diétam. Súčasťou knihy sú jedálníčky a jednoduché  recepty, nechýbajú ani presné výpočty kŕmných dávok.


Kočky by kupovaly myši

(H.U.Grimm)

Podrobnosti Šokujúce skutočnosti - reklama a pravda pri výrobe krmív.

Ak niekto verí reklame, je vraj pre naše zvieratá dosť dobré len to najlepšie.

Realita vyzerá inak: “chutné” krmivo pre psov a mačky sa vyrába v čarovnej kuchyni zo všetkého možného, vylepšeného aromatickými látkami a látkami, ktoré zlepšujú chuť a vôňu. Okrem odpadu sa do misiek našich miláčikov dostávajú aj kaly z odpadových vôd, baktéria a plesne. Zvieratá tŕpia a môžu ochorieť.

  1. Počet strán: 228 strán

  2. Väzba: brožovaná väzba

  3. Rozmer: 120×190 mm

  4. Hmotnosť: 240 g

  5. Jazyk: český jazyk

  6. Rok vydania: 2013


  8,50 € nie je skladom
Zdravá výživa pro štěňata a mladé psy                          

autori: Sabine L.Schafer, Barbara R.Messika

Väzba: brožovaná väzba

8,50 €    

vypredaná

Zdravá výživa pro psa                                                         

autori: Sabine L.Schafer, Barbara R.Messika

Väzba: brožovaná väzba

8,50 €

momentálne vypredanáLidé a psi střet kultur

autor: Jean Donaldsonová

počet strán: 224 / formát: A5
väzba: pevná
fotografie: čiernobiele
10,50 € skladom

Snáď žiadna kniha neovplynila moderné predstavy o spolužitiu ľudí a psov toľko ako kniha “Střet kultur” Jean Donaldsonovej. Táto jedinečná publikácia ponúka čitateľom nielen čtivo napísané zamyslenia nad psou povahou a ich vzťahom k okolitému svetu, ale tiež spústu užitočných rád, ako psy cvičiť a ako im lepšie porozumieť. Ak príde reč na súžitie ľudí a psov, veľa ľudí zabúda, že ľudia nie sú psi a psi nie sú ľudia. Uvažujú a vnímajú svet inak ako my. Sú to bystré a nie práve jednoduché stvorenia, takže ak to s nimi myslíme vážne, nemali by sme ich poznávánie brať na ľahkú váhu.
Konejšivé signály

autor: Turgid Rugaas

počet strán: 100 / formát: A5

vazba: pevná

fotografie: černobiele + farebné

Turid Rugaas, norská cvičitelka psů, popsala jev, který nazvala konejšivými signály. Jedná se o řeč těla, s jejíž pomocí psi komunikují a předcházejí konfliktům a agresivním reakcím. Turid Rugaas se začala tímto jevem zabývat podrobněji a zmapovala jeho možné využití při výchově psa a cvičitelské praxi. Výsledky její práce, prezentované na četných přednáškách a kurzech, se dočkaly značného ohlasu a vzbudily zájem kynologů na celém světě. Kniha shrnuje veškeré její poznatky o konejšivých signálech a naučí čtenáře, jak lépe porozumět psům a jak tyto signály používat při komunikaci s nimi.

8,50 €Co nám říká pes

Naučiť sa psej reči je také jednoduché! Naši štyřnohí miláčikovia mají nekonečne veľa možností ako vyjádriť svoje potreby a pocity. Vrtia chvostom, brechajú, upreto se na vás pozerajú, striedavo dvíhajú uši, naježia srsť... Naučte sa ich rôznorodé spôsoby verbálnej aj neverbálnej komunikácie správne rozpoznať a rozumiet jim. Nieje to vôbec ťažké a prispěje to k vášmu harmonickému súžtiiu. V tejto príručke sa dozviete, ako sa psi medzi sebou dorozumievají, ako s nami "rozprávajú" a čo by ste mali vedieť, aby ste vedeli so psom spolehlivo a bez nedorozumení vychádzať. Veľa v praxi vyskúšaných tipov a rád vám umožní vyvarovať sa veľa  problémov, zapríčineným vätšinou nedostotečnou či nesprávnou komunikáciou so psom.

64 str.                                                                               

5,50 € Od sebe !
autor: Jean Donaldsonová 
počet stran: 90 / formát: 120 x 160 mm
väzba: brožovaná
fotografie: čiernobiele
7 € 

Praktická príručka o tom, ako sa vysporiadať s agresiou psa vôči iným psom.

Poradí vám, ako psieho agresora precvičiť, ako sa naučiť rozlišovať rôzne druhy psej agresie a ako znižovať hladinu strachu u psa. A to všetko samozrejme pozitívnymi výcvikovými metódami.
Tahání na vodítku

autor: Turgid Rugaas

počet stran: 100 / formát: 120 x 160 mm

vazba: brožovaná

fotografie: čiernobiele

6 €    skladom

Turid Rugaas, norská cvičiteľka psov a svetoznáma autorka priekopnickej knihy Konejšivé signály – Na jednej vlne s vaším psom, vám predstaví jednoduchý spôsob ako naučiť psa chodiť na vôdzke bez toho, aby vám pri tom trhal ruky.

Vďaka tejto knihe si ľahko a rýchlo osvojíte postupy, s ktorých pomocou naučíte chodiť v pokoji a na voľnom vodítku psa akéhokoľvek veku, veľkosti či plemenu. Prístup Turid Rugaas je humánny, založený na porozumeniu tomu, prečo psy za vôdzku ťahajú a ako využiť prirozenú povahu psa a prostredia k riešení tohto problému.

Uvidíte, že sa prechádzky po meste, dedine či v prírode stanú oveľa pohodovejšími a menej stresujúcimi pre vás aj vášho psa.

Jak trénovat nemožného psa

autor: Jane Killionová
počet stran: 208 / formát: A5
väzba: pevná
fotografie: čiernobiele
10,50 €       skladom

Prečo nad vaším psom lámať palicu, keď vám ju môže aportovať? Niektoré psy (alebo dokonca celé psie plemená) sú radom chovateľov a cvičiteľov psov považovaní za nevycvičiteľné. Máte aj vy doma psa, ktorý je múdry, vie si poradiť v problematických situáciách a je dosť tvrdohlavý na to, aby dosiahol toho, čo chce, ale keď dôjde na to niečo ho naučiť, správa sa ako hlúpy paličiak? Tak táto kniha je práve pre vás. Dozviete sa v nej, ako váš pes myslí, čo ho zaujíma a čo na neho zaberá. Ukáže vám, ako vášho „moulu“ naučiť veciam, o ktorých ste si mysleli, že ich zvládnu iba border kolie alebo zlatí retrívri. Poradí vám, čo robiť, aby sa váš pes sám snažil zmeniť svoje správanie a vy ste ho pritom nemuseli prepchávať motivačnými maškrtami. 

Objednávky prosím realizujte cez email ester@coroll.sk alebo telefonicky 0903/636 788 You can make order by email ester@coroll.sk